Uudised

22.03.2019

Algab Negavati rahvahääletus

Alates tänasest, 22. märtsist on avatud KIKi ideekonkursi Negavatt rahvahääletus, mille tulemusena selguvad lisaks hindamiskomisjoni poolt väljavalitud 13 projektile kaks ideed, mis jätkavad võistlemist järgmises etapis. Oma lemmiku poolt saab hääletada Negavati kodulehel.

Rahvahääletuselt leiab viis Negavati konkursile saabunud ideed, mille valisid välja hindamiskomisjoni liikmed lähtudes sellest, et neil oleks potentsiaali konkursi käigus oma idee reaalselt ellu viia.

Kahele vakantsele kohale järgmises Negavati voorus kandideerivad:
•    Kilekotivaba päev - korraldavad kilekotivaba päeva, mille raames selgitavad, mis tähendab keskkonna jaoks kilekottide kasutamine. 
•    Motovool - disainivad funktsionaalse laadimisliidese pistikuga sõidukitele - elektriautodele ja pisikhübriididele, mida on võimalik kasutada parkimiskoha juures (näiteks kortermajade ees). 
•    Rehvitoolid - meisterdavad koos koolinoortega vanadest rehvidest toolid, mida saab kasutada nii kooli siseruumides kui ka välialadel istumiseks.
•    Taimsetel valkudel põhinevad tooted-  valmistavad Eestis kasvatatud sojast, kikerhernestest, läätsedest ja kaerast erinevaid tooteid, näiteks kikerherne-, läätse- ja sojakotletid, rebitud kaer, sojapiim jms. 
•    TippiT - arendavad välja pipetiotsikute karpide täitmise roboti, mis aitab kokku hoida teadlaste aega.

Oma lemmiku poolt saab hääletada aadressil www.negavatt.ee/haaletus. Iga päev on võimalik ühe IP-aadressi alt valida üks lemmik. Hääletus lõpeb  pühapäeval, 24. märtsil kell 22. Kõik 15 teise Negavati vooru pääsenud projektid avalikustame esmaspäeval, 25. märtsil Negavati kodulehel ja Facebooki lehel.

Edasipääsenuid ootab 6.-7. aprillil Paunküla Heaolukeskuses ees seminar, kus ideed koolitaja Mart Kikase ja ekspertide käe all juba reaalsemaks vormitakse. Kuni kümme nutikamat ja läbimõeldumat projekti pääsevad 28. mail Tartus toimuvale Negavati superfinaali. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse.