Uudised

06.03.2020

Algas Negavati rahvahääletus

Alates tänasest, 6. märtsist on avatud KIKi ideekonkursi Negavatt rahvahääletus, mille tulemusena selguvad lisaks hindamiskomisjoni poolt väljavalitud 13 projektile kaks ideed, mis jätkavad võistlemist järgmises etapis. Oma lemmiku poolt saab hääletada Negavati kodulehel.

Rahvahääletuselt leiab kuus Negavati konkursile saabunud ideed, mille valisid välja hindamiskomisjoni liikmed lähtudes sellest, et neil oleks potentsiaali konkursi käigus oma idee reaalselt ellu viia.

Kahele vakantsele kohale järgmises Negavati voorus kandideerivad:
•    Sundaze the Label - ujumisriided rõivatööstuse ülejääkidest.
•    Tervislik rämpsuputka - mobiilne kokakool ja toidubuss, mis kasutab oma tegemistes päästetud toitu ning õpetab toiduaineid vähem raiskama.
•    Easy Rent - platvorm inimeselt inimesele tarbeesemete jagamiseks.
•    Timmi-  platvorm inimeselt inimesele tööriistade jagamiseks.
•    TastEST - külmkuivatataud valmistoidud kiire elutempoga inimesele.
•    Vana mööbli ja puidu taaskasutamine – äravisatud mööbli kasutuskõlblikest osadest uute esemete valmistamine

Oma lemmiku poolt saab hääletada aadressil www.negavatt.ee/haaletus. Iga päev on võimalik ühe IP-aadressi alt valida üks lemmik. Hääletus lõpeb esmaspäeval, 9. märtsil kell 23.59. Kõik 15 teise Negavati vooru pääsenud projektid avalikustame teisipäeval, 10. märtsil Negavati kodulehel ja Facebooki lehel.

Edasipääsenuid ootab 14.-15. märtsil Paunküla Heaolukeskuses ees seminar, kus ideed koolitaja Mart Kikase ja ekspertide käe all juba reaalsemaks vormitakse. Kuni kümme nutikamat ja läbimõeldumat projekti pääsevad 2. juunil annalutter.KUUT sündmuskeskuses toimuvale Negavati superfinaali. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on suurendada ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse.