Uudised

11.03.2015

Anna oma hääl ja aita lemmikidee Negavati konkursi finaali

KIKi korraldataval konkursil Negavatt saavad lisaks žürii valitud tudengiprojektile finaali ka 2 rahvale enam meeldivat ideed. Hääle andmiseks on aega veel neljapäeva südaööni. Hääletada saab nii Delfis kui ka Negavati Facebooki lehel.

Kahele vakantsele kohale finaalis kandideerivad kokku 7 ideed Tallina Tehnikaülikoolist, TTÜ Tartu kolledžist, Tartu Kutsehariduskeskusest ja Tartu Ülikoolist.

Teises voorus ootab tudengeid ees koostöös mentorite ja partneritega ideede edasiarendamine ning vajadusel täiendavate partnerite leidmine. Maikuuks arendatakse parimatest ideealgatustest välja korralikud elluviidavad projektid ning selguvad võitjad.

Energia ja ressursisäästukonkursile Negavatt laekus sel aastal kümnest koolist ligi 30 ideed, mis jaotusid viie valdkonna vahel: soojus- ja elektrienergia, toit, transport ning ressursid laiemalt. Žürii häältega teise vooru jõudnud projektidega saab tutvuda SIIN.

Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Konkursi eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse. Konkursi koduleht www.negavatt.ee.