Uudised

23.05.2016

Homme selgub parim tudengite energiasäästuidee

Homme, 24. mail toimub Rakvere Targas Majas Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) konkursi Negavatt superfinaal, kus selgub selleaastane parim tudengite energia- ja ressursisäästuprojekt. Üritus algab kell 15.00 ning kaasa elama on oodatud kõik huvilised, sissepääs tasuta.

Negavati superfinaalis on võimalus osa saada kümnest tudengite energia- ja ressursisäästuideest, mis pääsesid 55 idee seast Negavati konkursi finaali. Üritusel saavad kõik meeskonnad võimaluse žüriid veenda, et just nende idee aitab kõige paremini ülikoolilinnakus energiat ja ressursse säästa.

Parimaid projekte ootab kuni 10 000-eurone peavõit, mille eest saab oma idee päriselt ellu viia. Võistlustulle asuvad projektid:

  • Kanalisisene vertikaalne tuulegeneraator (Tallinna Tehnikaülikool)
  • Miinus 1 (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Loobu topsingust! (Tallinna Ülikool)
  • Smartvent (TTÜ Tartu Kolledž)
  • Karbiketrajad (Tartu Ülikool)
  • Lämmastikku ja sooja (Tartu Ülikool)
  • Energiasääst tualettruumides (Tallinna Tehnikakõrgkool)
  • Tark valgustus (Tartu Ülikool)
  • Luminofoorlambid asendada LED-torudega (TTÜ Tartu Kolledž, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tallinna Tehnikaülikool)
  • Terviseraja mõju püühikale (Tallinna Ülikool).

Žüriisse kuuluvad Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska, Rakvere Teatri kunstiline juht ja näitleja Üllar Saaremäe, saate Rakett 69 2015. aasta võitja Karl Reinkubjas, Joik asutaja Eva-Maria Õunapuu, keskkonnaminister Marko Pomerants ja KIKi juhatuse liige Lauri Tammiste.

Superfinaali juhib ETV Maahommikust tuntud Rein Palosaar. Finalistide esitluste kõrval loob meeleolu Eesti laulul tuntust kogunud I Wear* Experiment ja DJ Tom Lilienthal.

Negavati superfinaalile on oodatud kaasa elama kõik huvilised. Kindlasti pakub üritus kõigile huvitavaid energiasäästuideid, mida oma kodus või kooliski ellu viia. Sissepääs tasuta. Täpsemat infot leiab Negavati Facebooki lehelt.

Konkurssi Negavatt toetavad Elering, Eesti Pandipakend, Skeleton Technologies, 4Energia ja Estonian Cell. Kaasa mõtlevad SA Tallinna Teaduspark Tehnopol, TÜ Ideelabor, Prototron, Eesti Arengufond, Startup Estonia (SUE), Hoiame Kokku Grupp, Bioteaduste Üliõpilaste Selts, Mektory, ABB, Uber, La Muu, Best, Eesti Energia, ForumCinemas, BioWay Estonia ja TalveAkadeemia.

Tudengite energia- ja ressurssisäästu konkursi Negavatt eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse. Konkursi korraldab KIK koostöös Keskkonnaministeeriumiga.