Uudised

26.02.2018

Ideede esitamise tähtaeg pikenes 28. veebruarini

Kuigi Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) ressursisäästu konkursile Negavatt laekus tähtajaks 50 ideed, otsustas korraldusmeeskond tähtaega pikendada veel kolm päeva – ideid saab esitada kuni 28. veebruarini 2018.

Soovime, et konkursile saaksid oma ideid esitada ka need, kel peomeeleolus see ununes või lihtsalt polnud võimalik. Samuti ka need, kel pidupäevade käigus koos sõprade ja lähedastega peolaua taga maailma asju arutades mõni hea idee, kuidas säästlikumalt elada ja toimetada, tekkis,“ selgitab konkursi pikendamise põhjuseid Negavati projektijuht Kadi Mitt. „Loodame, et nii jõuavad kõik head ideed meieni ja saame need aidata kuni 10 000 euroga ellu viia,“ täiendab Mitt.

Pärast ideede esitamise tähtaega (28. veebruar) valitakse laekunud projektide hulgast välja viisteist parimat. Edasipääsenuid ootab 17.-18. märtsil ees seminar, kus ideed juba reaalsemaks vormitakse. Seitse nutikamat ja läbimõeldumat projekti pääsevad Negavati superfinaali 31. mail. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.

Ideede esitamisega seotud info leiab Negavati kodulehelt ja Facebooki lehelt.  Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse.

KIK rahastab erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Seitsmeteistkümne aastaga on riik KIKi kaudu toetanud enam kui 20 tuhandet keskkonnaprojekti enam kui 1,3 miljardi euroga.