Uudised

01.03.2017

Ideede esitamise tähtaeg pikenes 5. märtsini!

 


Kas just parimad ideed ei sünni pikkadel õhtutel sõbra köögilaua taga maailma asju arutades? Selleks, et jõuaksid kõik oma head mõtted kirja panna, pikendasime ideede esitamise tähtaega energia- ja ressursisäästu konkursile Negavatt 2 päeva võrra. Võta nädalavahetusest viimast, pane kirja kõik oma lahedad ideed ning esita need hiljemalt pühapäeval, 5. märtsil SIIN.

Ressursisäästu konkurss Negavatt ootab põnevaid ideid, mis aitavad kõrgkoolis või selle linnakus hoida keskkonda. Negavatile esitatava idee puhul võib tegu olla nii tehnoloogilise insenerlahendusega kui ka lihtsa, kuid nutika ideega, milleks võib olla näiteks kirbuturg, ühine liikumisaktsioon või teavituskampaania. Tänavune Negavatt pakub ühe fookusena välja ka vee- ja toiduga seotud teemad. Võta luubi alla näiteks kohvi või teega seotud teemad-  ühekordsed topsid (kui palju tekib neid Sinu koolis ning kas neile oleks ka alternatiivi?), segamispulgad, kohviaparaadid (kiiremaks ja energiasäästlikumaks?), teepakid/kohvipuru/kohvikpaks (leia uus kasutusvõimalus näiteks kompostimise, uue materjali või muul viisil ringlussevõtu näol).

Konkursile on oodatud osalema nii kõrgkoolide kui ka kutsekoolide noored. Lisaks on meeskonda lubatud kaasata ka õppejõudusid, spetsialiste ning sõpru teistest kutse- või kõrgkoolidest. Oluline on, et iga liige annaks oma panuse idee edukaks elluviimiseks!

Esitatav idee ei pea olema täiesti valmis ja detailideni viimistletud, vaid lõpliku töötava lahenduse aitame Sul koos oma ala spetsialistidega reaalsuseks muuta. Idee ainukeseks kriteeriumiks on, et seeläbi väheneks ressursi- või energiakulu ülikoolis või selle linnakus.

Vaata ka meie Facebooki ning Instagrami lehele!