Uudised

04.03.2019

Ideede esitamise tähtaeg pikenes 6. märtsini

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) ressursisäästu konkursi Negavatt tähtaega pikendati 6. märtsini 2019.

“Soovime, et konkursile saaksid oma ideed esitada ka need, kel valimistuhinas see ununes,” selgitab konkursi tähtaja pikendamist Negavati projektijuht Kadi Mitt. Mitt jätkab: “Kes teab, äkki tuleb mõnel nutikas idee just värskes õhus vastlaliugu lastes!” 

Pärast pikenenud tähtaega, 6. märtsi, valivad KIKi ja Keskkonnaministeeriumi spetsialistid laekunud projektide hulgast välja 13 parimat ning kaks edasipääsenut selguvad rahvahääletuse tulemusena. 15 meeskonda ootab ees tõeliselt põnev koolitusterohke kevadperiood. Esmalt vormitakse 6.-7. aprillil toimuval seminaril Mart Kikase ja ekspertide käe all oma idee reaalsemaks. Seejärel jätkab kuni 10 meeskonda teed 28. mail Tartus toimuva superfinaali suunas. Vahepeal täiendatakse end erinevate kodutööde ja koolituste käigus finantsmaailma, tegevuste planeerimise, avaliku esinemise jms teemadel. 

Negavati konkursi võitja saab 10 000 eurot oma idee elluviimiseks. Teisele kohale on ette nähtud 5000 ja kolmandale 3000 eurot.
 
Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad hoida keskkonda. Konkursi partnerid on Rimi Eesti Food, Eesti Pandipakend, Tallinna Teaduspark Tehnopol ja Uuskasutuskeskus.