Uudised

24.02.2020

Ideekonkursi Negavatt tähtaeg pikenes 26. veebruarini 2020!

Eesti Vabariik sai täna 102-aastaseks. Et meil jätkuks puhast looduskeskkonda ja mõistlikkust ressursside majandamisel ka järgmiseks mitmesajaks aastaks, siis pikendasime roheideede konkursi Negavatt tähtaega kuni 26. veebruarini!

Konkursile on oodatud 18-30 aastaste noorte ideed, mis aitavad hoida keskkonda. Esitatava idee puhul võib tegu olla nii toote kui teenusega, mis aitab säästa keskkonda aga ka kampaaniaga, mis aitab suurendada ressursialast teadlikkust. Seda nii kogukonnas, koolis, tööl, linnas või kogu maailmas.

Pärast pikenenud tähtaega, kogunevad KIKi ja Keskkonnaministeeriumi spetsialistid ning valivad laekunud projektide hulgast välja 12 parimat ning kaks edasipääsenut selguvad rahvahääletuse tulemusena. Üks meeskond on juba parima 15 seas – taaskasutatud nahast ja puidust kotte tootev õpilasfirma Kemihaka.

TOP15 meeskonda ootab ees tõeliselt põnev koolitusterohke kevadperiood. Esmalt vormitakse 14. – 15. märtsil toimuval seminaril Mart Kikase ja ekspertide käe all oma idee reaalsemaks. Seejärel jätkab kuni 10 meeskonda teed 2. juunil toimuva superfinaali suunas. Sel teekonnal täiendatakse end erinevate kodutööde ja koolituste käigus finantsmaailma, tegevuste planeerimise, turundamise jms teemadel. 

Negavati konkursi võitja saab 10 000 eurot oma idee elluviimiseks. Teisele kohale on ette nähtud 5000 ja kolmandale 3000 eurot.
 
Esita oma idee 26. veebruariks Negavatt kodulehel ning võida selle elluviimiseks kuni 10 000 eurot!