Uudised

25.05.2015

Juba sel kolmapäeval selguvad Negavati konkursi võitjad

Kolmapäeval, 27. mail kell 18 jõuab Tartus Genialistide klubis (Lai 37) võiduka lõpuni energia- ja ressursisäästukonkurss Negavatt. Kohapeal tutvustavad seitse meeskonda oma energiasäästuideid. Nende seast selgitatakse välja 3 parimat, mille elluviimist rahastab KIK kuni 10 000 euroga. Muusikat teevad Jarek Kasar, Karl Mihkel Salong ja Kalamari Unioon. Üritus on tasuta.

Konkursi finaalis on esindatud 4 kõrgkooli: TTÜ Virumaa Kolledž, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja Eesti Kunstiakadeemia. Enamus ideid on seotud soojus- ja elektrienergia säästuga, kuid on ka vee ja jäätmetega seotud projekte. Kõigi finaali jõudnud projektidega saab tutvuda SIIN.

Konkurss sai alguse 4. veebruaril. Veebruari lõpus selgusid meeskonnad, kelle ideed väärisid väiksemas mahus testimist ning koostöös mentoritega edasi arendamist. Mai keskpaigaks läbisid ideed mentorite toel testimisfaasi.

Konkursi viib läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Selle eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist. 

Oma lemmiktiimile on võimalik hääli anda ka Negavati Energiapangas. Selleks tuleb teha foto energiasäästlikkust tegevusest, postitada see instagrammis ja lisada #negavatt ja #tiimi nimega. Instagrammi puudumisel, võib pildi saata negavatt@kik.ee ning see laetakse Negavati konto alt üles. Juba jagatud piltidega ja osalemise juhisega saab tutvuda Negavati veebilehel.