Uudised

08.04.2015

KIK kutsub jagama pilte keskkonnasõbralikust käitumisest

KIK kutsub inimesi pildistama energiat ja ressursse säästvaid tegevusi. Tehtud pilte saab instagrammi kaudu jagada ressursisäästukonkursi Negavatt veebilehel. Iga jagatud pildi eest teenitakse negavatte, mida saab annetada konkursil osalevatele tiimidele. Ühtlasi on pildiralli eesmärk juhtida tähelepanu keskkonda hoidvatele igapäevategevustele ning edendada sellega rohelist mõtteviisi.

„Ressursisäästukonkurss Negavatt on mõeldud tudengitele oma ülikoolis energia säästmiseks. See ei tähenda kokkuhoidu ainult vee, elektri või kütte pealt. Energia tuleb meist ümbritsevatest ressurssidest, kus me saame hoida kokku juba oma igapäevase toidu, riiete, transpordi või muu tarbimise arvelt. Sellepärast ei ole energiasääst terav teema ainult tudengitele vaid sellega tegelevad ühel või teisel moel kõik Eesti inimesed. Pildikampaaniaga annamegi kõigile võimaluse Negavati konkursil kaasa lüüa ning näidata, kuidas on keskkonnasääst integreeritud inimeste argipäeva,“ sõnas KIKi juhatuse liige Lauri Tammiste.

Selleks, et säästa energiat ja koguda sellega negavatte, tuleks teha foto energiasäästlikkust tegevusest, postitada see instagrammis ja lisada #negavatt ja #tiimi nimega. Instagrammi puudumisel, võib pildi saata negavatt@kik.ee ning see laetakse Negavati konto alt üles. Juba jagatud piltidega ja osalemise juhisega saab tutvuda Negavati veebilehel.

Iga nädal loositakse Negavati Facebooki lehel postitajate seas erinevaid auhindu. Lisaks on enim pooldajaid kogunud tiimile eriauhind. Pildikampaania kestab kuni mai lõpuni, mil toimub Negavati konkursi lõpuüritus ning selguvad konkursi võitjad.

Konkursi Negavatt eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma ideid, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse. Konkursi viib läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

*Negavatt on teoreetiline energiaühik, mis väljendab säästetud energiavõimsus