Uudised

07.03.2015

Negavati esimesed finalistid on selgunud

KIKi korraldatud konkursi Negavatt žürii valis välja 9 energia-ja ressursisäästlikku ideed, mis jätkavad võistlemist 10 000 eurose peavõidu nimel. Lisaks neile valib rahvas avalikul hääletusel veel 2 ideed, mis samuti jätkavad võistlemist ja oma idee edasi arendamist teises voorus.

Žürii häältega sai edasi kolm ideed Eesti Kunstiakadeemiast ja kolm ideed Tartu Ülikoolist. Tallinna Tehnikaülikoolist ning TTÜ Virumaa Kolledžist jätkavad teises voorus negavattide kogumist kokku kolm ideed. Enim on edasipääsenud ideede hulgas soojusenergia- ja ressursisäästuga seotud algatusi.

Kõigi teise vooru jõudnud projektidega saab tutvuda SIIN. Seitse projektiideed, mis said žüriilt vähem hääli, saavad võimaluse kandideerida kahele vakantsele kohale teises voorus. Hääletada saab Negavati Facebooki lehel kuni 12. märtsini.

Teises voorus ootab tudengeid ees koostöös mentorite ja partneritega ideede edasiarendamine ning vajadusel täiendavate partnerite leidmine. Maikuuks arendatakse parimatest ideealgatustest välja korralikud elluviidavad projektid ning selguvad võitjad.

Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Energia ja ressursisäästukonkursile Negavatt laekus kümnest koolist ligi 30 ideed, mis jaotusid viie valdkonna vahel: soojus- ja elektrienergia, toit, transport ning ressursid laiemalt.

Konkursi eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse. Konkursi viib läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).