Uudised

17.05.2016

Negavati superfinaal toimub 24. mail Rakvere Targas Majas

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) tudengite energia- ja ressursisäästu konkursi Negavatt superfinaal toimub järgmisel teisipäeval, 24. mail kell 15.00-19.30 Rakvere Targas Majas. Negavati superfinaalile on oodatud kõik huvilised ja sissepääs on tasuta.

Negevati superfinaalis on võimalus osa saada kümnest tudengite energia- ja ressursisäästuideest, mis pääsesid 55 idee seast Negavati konkursi superfinaali. Meeskondadel oli enam kui kaks kuud aega oma ideed testida ja arendada ning nüüd peavad nad astuma žürii ette, et oma plaani kaitsta. Žüriisse kuuluvad keskkonnaminister Marko Pomerants, KIKi juhatuse liige Lauri Tammiste, Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska, Rakvere Teatri kunstiline juht ja näitleja Üllar Saaremäe, saate Rakett 69 2015. aasta võitja Karl Reinkubjas ja Joik asutaja Eva-Maria Õunapuu. Parimaid ootab 10 000-eurone peavõit, mille eest saab oma idee päriselt ka ellu viia.

Päeva juhib ETV Maahommikust tuntud Rein Palosaar. Ürituse ametliku osa ja finalistide esitluste kõrval loob meeleolu I Wear* Experiment ja DJ Tom Lilienthal.

Negavati superfinaalile on oodatud kõik huvilised oma lemmikutele pöidlaid hoidma ja kõikidele finalistidele kaasa elama - suurepärane võimalus kohtuda mitmete kõrgkoolide üliõpilastega ja saada osa nende huvitavatest ideedest, kuidas oma ülikoolilinnakus energiat säästa. Kindlasti pakub üritus gümnasistidele hulganisti edasiõppimise mõtteid ja kõikidele teistele energiasäästuideid, mida oma kodus või kooliski ellu viia. Sissepääs tasuta.

Täpsema info ja ajakava leiab Negavati Facebooki lehelt:  www.facebook.com/events/277597069241955/

 

SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse tudengite energia- ja ressurssisäästu konkursi Negavatile laekus sellel hooajal rekordiliselt 55 ideed erinevatest kõrgkoolidest üle Eesti. Konkursi eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Eesmärk, et ideedest sündinud projektide rakendamisel hakkavad inimesed säästma enam energiat ja ressursse.