Uudised

06.03.2017

Neljandale Negavatile laekus 47 nutikat ideed!

KIKi korraldatavale tudengite energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt esimesse etappi laekus 47 säästlikku ideed. Esindatud oli rekordilised 15 kutse- ja kõrgkooli.

Kõige rohkem ideid laekus Tartu Ülikooli (11) tudengitelt. Esmakordselt esitasid oma mõtted konkursile Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Tallinna Teeninduskooli, Euroakadeemia, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli tudengid. Samuti olid esindatud Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, TTÜ Tartu Kolledž, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Maaülikool, TTÜ Virumaa Kolledž, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tartu Kutsehariduskeskus. Ideede esitajate hulgas olid ka Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased.

Sel reedel, 10. märtsil valib žürii saabunud ideede seast kuni 12 parimat. Samuti saavad kõik huvilised alates laupäevast, 11. märtsist kuni 15. märtsini valida Negavati Facebooki lehel oma lemmikut. Kõige enam hääli saanud projektid pääsevad žürii poolt valitutega edasi järgmisesse vooru.

Edasipääsenud meeskonnad asuvad alates märtsi lõpust oma ideid testima ning arendama. Lõplikud võitjad selguvad mai lõpus toimuval finaalüritusel.

Neljandat aastat toimuval konkursil saavad tudengid esitada oma nutikaid ideid, mis aitavad ülikoolis või selle linnakus säästa energiat ja ressursse. Neist parimad tehakse kuni 10 000 euro eest teoks. Kolme eelneva aasta konkursi tulemusena on tänaseks ellu viidud 8 tudengite roheideed. Ideede esitamisega seotud info leiab Negavati koduleheküljelt ning lisaküsimustega saab pöörduda projektijuht Kadi Miti poole aadressil kadi.mitt@kik.ee.

Konkurssi Negavatt toetavad Paulig Coffee Estonia, Empower 4Wind , Eesti Pandipakend, Pärnu Vesi, Keila Vesi, Emajõe Veevärk, Club-Mate Eesti ja Good Mood Food. 

Negavatt on SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Konkursi koduleht www.negavatt.ee.