Circup (finalist)

I koht

Arendame tehnoloogiat (pesemislahendus ja mõõtmissüsteem), mis muudab isikliku kuuma joogi topsi kasutamise tanklates ja kohvipoodides mugavaks, soodustades seeläbi kohvitopside korduvkasutamist. Pesemislahendus põhineb kuivjääl, mida varem on peamiselt kasutatud tööstuslikult sügavpuhastava ja baktereid eemaldava toime tõttu. Lisaks loome kohvimasinale funktsionaalsuse topsi suuruse (ruumala) mõõtmiseks laserite abil.


3cular- 3D Saepuru printer (finalist)

II koht

Loome roheinnovatsiooni 3D printimise maailmas. Arendame välja puidujääkidest printimismaterjali ning selle kasutamist võimaldava ekstruuderi.


 

Ressursikasutuse e-hindamine (finalist)

III koht

Loome veebipõhises rakenduse, mille abil saab enesehindamise, strateegilise planeerimise ja elektrienergia varasema tarbimise andmete kaudu näha tegelike ressursside kulu ja seetõttu oma tegevusi paremini planeerida. Lisaks arvutame välja rohelisele energiale ülemineku kulu ja visualiseerime infograafikaga ressursside võimalikku säästu. Rakenduse abil anname ülevaate võimalike tegevuste ja meetmete osas ressursside säästmiseks ja rohelisele energiale ülemineku kulude tasakaalustamiseks.


 

Powerfun (finalist)

Loome keskkonnateadlikkust tõstva lauamängu koolilastele. Sisaldab ka tegevusi väljaspool kooli. Lauamängus on ühendatud dünaamilisus, strateegia, ajurünnak, subjekti õppimine ja lood elust enesest. Mäng on mõeldud mängimiseks võistkondadena ja iga liikme panus on oluline.


 

Rattasõit popiks (finalist)

Soovime viia rattasõidu massidesse. Paigaldame koolidesse spetsiaalsed rattapukid, mille peal saab teha turniiri või niisama sõita. Rattapukid mõõdavad jõudu ja distantsi, mida kuvatakse ekraanile või projektoriga seinale. Väntamisel kogutud energia salvestame akudesse, kust saavad mõõteseadmed energiat. Lisaks saavad inimesed laadida oma nutiseadmeid.


 

FlowTime (finalist)

FlowTime on taskukohane ja rusikasuurune seadeldis, mis kinnitub mugavalt dušivooliku külge ja annab signaaliga märku, kui vesi on jooksnud teatud aja. FlowTime'i pole vaja iga kord seadistada, see hakkab tööle automaatselt.


 

E-Balansave (finalist)

Töötame välja tehnilise  lahenduse, mis reguleerib reaalajas tarbija elektrienergia kasutamist liinipinge- ja hinnapõhiselt. Meie lahendus aitab vähendada tarbijate elektriarveid ja üldise elektrivõrgu pingekõikumine on paremas tasakaalus.

Edible

Loome ühekordseks kasutuseks mõeldud söödavad ja biolagunevad toidutarvikud, mis on sama vastupidavad kui plastiknõud, ent mille ökoloogiline jalajälg on kordades väiksem. Meie toode lõpetab suure nõudluse plastmassist toidutarvikute järgi ja aitab peatada suurenevat reostust. Esimeseks tooteks on söödav lusikas, mis oma neutraalse maitsega sobides nii soolase kui ka magusa toidu söömiseks. Tootearenduses soovime lusikale lisada erinevaid maitseid.

Expurk

Kogume kokku erinevad alumiiniumpurgid, mida taara tagastustes vastu ei võeta (export purgid, katkised/lömmis jms). Seejärel sulatame purgid 660-710 kraadi juures, valame sula vormidesse ning valmistame jalgrattaid või selle raame ja varuosasid. Ühe alumiiniumpurgi ümbertöötamine võimaldab säästa piisavalt energiat, et 20W säästupirn saaks põleda 100 tundi või televiisor töötada 4 tundi järjest.

Elektrikulumõõtur „Kulu“

Soovime tõsta avalikkuse teadlikkust elektriseadmete tarbimisest lihtsasti kasutatava energiakulu mõõturi abil. Tootega tuleb kaasa selgitav ja värvikate näidetega juhend kodutarvete energiakasutusest. Näiteks saab klient skaalade abil võrrelda, milline on tema koduseadmete energiakasutus.

 

Energiasäästu klaasikiled

Arendame välja kiled klaasidele, mis aitavad kontrollida ruumi temperatuuri ja valgust kardinaid kasutamata. Kiledel on võimekus takistada ruumi jõudnud päikesekiirguse õue tagasipeegeldumist ja ka reguleerida siseneva päikesekiirguse kogust.

 

Kokkupandav tops

Teeme keskkonnasõbralikust materjalist kokkuvolditava kuuma joogi topsi. Mugav kaasa võtta, kuna mahub jope taskusse või kotti.

 

MisFood

Loome rakenduse, mis salvestab suuremates toidukauplustes (nt Selver, Rimi, Coop) kliendikaardi omanike toidukaupade ostud, et tarbija saaks ülevaate ostetud toodete kasutamisvõimalustest toidutegemisel. Lisaks saab toiduaineid käsitsi rakendusse lisada ja ära võtta.

 

Söö oma karbist

Algatame teavituskampaania, mille käigus kutsume üles kõiki eestlasi kasutama toidu ostmiseks oma pakendit. Lisaks soovime kampaaniasse kaasata restorane, kes pakuvad soodustust oma toidukarbiga toidu kaasa ostmisel.