Roheideede konkurss Negavatt toimub juba seitsmendat korda!

Konkursile laekus sel hooajal 61 ideed! 

Teie ees on TOP16!

Hoia pilk peal ka Negavati Facebooki ja Instagrami lehel!

Akukirurg

Elektriautode akude remonditeenus, mis vahetab välja kõige kiiremini vananenud detailid ning pikendab seeläbi akude eluiga.

Baik

Akupanka laadiv komplekt jalgratturitele. Dünamo muudab väntamisest tuleva mehaanilise energia elektrienergiaks ning pingemuundur tagab ühtlase voolu sisenemise akupanka.

Clevering

Avalikud korteriühistutele mõeldud pakendikonteinerid, mille kasutamiseks tuleb enda isik tuvastada. Lisaks töötatakse välja konteineritele ultrahelisensor, mis mõõdab prügikasti täituvust.

CompAct

Interaktiivne tööriist ettevõtetele, mille abil hoitakse kokku ressurssidelt nagu vesi, elekter, kontoritarbed jms, seejuures hoides kokku ka raha. Antud lahendus aitab töötajatel igapäevaste väikeste mänguliste ülesannete abil oma harjumusi muuta. 

EIMU

Kohalikust toorainest valmistatud taimne piim, mis on valmistatud erinevatest eestimaistest viljadest, näiteks hirss, kaer, rukis, kanepiseemned, linaseemned.

 

 

Eri värvi sokk on OK

Rõivaste ületarbimise probleemi vähendamiseks suunatud kampaania, mis õpetab inimesi oma riietele uut väärtust leidma ning rohkem hindama seda, mis juba kapis olemas on. 

Fudler

Platvorm, kus restoranid ja kohvikud saavad ülejäänud päevapakkumised odavama hinna eest maha müüa. 

Kemihaka

Puidust külgedega stiilsed ja minimalistlikud selja-, õla- ning käekotid, mis on valminud käsitööna ja taaskasutatud materjalidest. Iga eksemplar on eelmisest ja järgmisest erinev.

Koomiks Fred

Noortele mõeldud koomiks, mille peategelane arutleb erinevate kliimaprobleemide üle ja leiab lihtsaid võimalusi keskkonna hoidmiseks.

Lainegeneraator

Taastuvaenergia muundur, mis annab võimaluse kasutada Läänemere lainet elektrienergia näol.

Lithium up

Liitiumakude taaskasutusse suunamine. Aku elemente analüüsitakse eraldi ja nii saab need taas kasutusele võtta mõnel muul otstarbel. 

Mööbi

Äravisatud mööbli kasutuskõlblikest osadest uute esemete valmistamine

Münt

Hambapesutabletid, et vähendada hambapastatuubide äraviskamist.

Poomood

Sõnnikust valmistatud tualettpaber ja teised pabertooted.

Sundaze the Label

Ujumisriided rõivatööstuse ülejääkidest ja regenereeritud plastikust.

TastEST

Külmkuivatatud valmistoidud, mis sisaldavad juur- ja köögivilju ning on säilitusainete vaba.