Uudised

05.02.2015

Tudengite energiasäästukonkursi esimesed 1000 negavatti said „purki“

Kolmapäeval startis tudengite energia- ja ressursisäästukonkurss Negavatt. Energia avastuskeskuses toimunud üritus tõi kokku tudengid, mentorid ja konkursile kaasaelajad. Üritusel salvestati ansambli Elephants From Neptune selleaastane Eesti laulu lugu „Unriddle Me“ inimjõul toodetud elektriga.

Selleks, et üks lugu saaks esitatud ja linti, pidi elektritootmisele käed külge panema ka keskkonnaminister Mati Raidma. Vaata pildigaleriid avaüritusest Negavati Facebooki lehelt.

Spetsiaalselt konkursi avaürituse tarvis ehitatud energiaratta diameeter on 3 meetrit ning korraga sai sellega elektrit toota 6 inimest. Tunni ajaga toodeti inimjõul 1000 vatti elektrienergiat, mis kasutati ära ürituse elektrivajaduse katmiseks. Negavatt on teoreetiline energiaühik, mis väljendab säästetud energiavõimsust.

Tudengite ideid, mis aitavad vähendada energiakulu nende koolis, oodatakse konkursile 26. veebruariks. Uuena saavad sel aastal ülikoolide kõrval konkursil osaleda ka kutsekoolid.

Kes ise ideed konkursile esitada ei plaani, saab panustada keskkonnasäästu Energiapanga kaudu. Selleks tuleb teha pilt enda energiasäästlikust tegevusest ning laadida instagrammi märkides juurde #negavatt. Energiapanka juba laetud pilte näeb www.negavatt.ee/energiapank

Konkursi Negavatt eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot.