Uudised

27.05.2015

Tule vaata, kas Tallinlased võtavad Tartus korvpalli eest revanši

Täna, 27. mail kell 18 toimub Tartus Genialistide klubis (Lai 37) energia- ja ressursisäästukonkurss Negavatt finaal. Seitsmest võistlustules osalevast meeskonnast on lausa neli Tartu Ülikoolist. Tartlased on kaasa toonud ka ideede prototüübid ning osalejad saavad proovida nii elektri tootmist jalgratta abil (Keskkonnasõbralik jõusaal) kui ka oma sammudega elektri tootmist (Igast sammust saagu särtsu). Üritusel annab tasuta kontserdi Jarek Kasar (Chalise) ning Karl Mihkel Salong.

„Keskkonnasõbraliku jõusaali projektimeeskond on lubanud, et kui nemad võidavad KIKi väljapandud 10 000 eurose auhinna, pannakse Tartu Ülikooli spordiklubisse üles 10 ergomeetrit, mida kasutades saab ise toota ruumi valgustamiseks elektrit. Lisaks saavad nendel treenijad teistest soodsamalt spordiklubisse,“ ütles KIKi projektijuht Jaanika Kuklase.

Juba täna on Tartu Ülikoolis üleval projekti Võta kraanist! initsiatiivil veekraanid ning tudengitel käes stiilsed korduvkasutatavad veepudelid. Rohelabori  projektimeeskond on aga välja mõelnud kuidas läbi laborite parema haldamise ressursse säästa. Tartlastele pakuvad konkurentsi Tallinna Tehnikaülikooli projekt Köögisoojus ning Eesti Kunstiakadeemia projekt Ring. Samuti TTÜ Virumaa Kolledži projekt Kasutame taas.

Konkursi viib läbi SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) koostöös Keskkonnaministeeriumiga. Selle eesmärk on tõsta energia- ja ressursialast teadlikkust ning innustada tudengeid välja pakkuma lahendusi, mis aitavad ülikoolides ressursse säästa. Ideeks võib olla nii toode, teenus, tehnoloogiline lahendus, meetod kui ka kampaania, mis muudab mõtteviisi ja seeläbi ka käitumist. Konkursi auhinnafond on 45 000 eurot ning seda rahastatakse KIKi keskkonnaprogrammist.

Konkurssi toetavad Energia Avastuskeskus, Elering, Arengufond, Tallink, BEST, Metsaoru, Mektory, ABB, Tallinna Vesi, Energiapartner, Tartu Ülikooli Ideelabor, Prototron, Tehnopol ja Vilde Tervisekohvik.