Uudised

13.02.2018

Vähem kui kaks nädalat on aega 10 000 euro võitmiseks

Kuni 25. veebruarini ootab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) konkurss Negavatt keskkonnasäästlike ideid, mis aitaksid järgmised 100 aastat hoida Eestit veel puhtama, parema ja säästlikumana. Idee elluviimiseks on võimalus võita kuni 10 000 eurot.

„Ressurss, see on elekter, soojus, transport, toit, jäätmed, riided, vesi, paber ja aeg. Lase oma mõtetel vabalt ja piirideta lennata ning paku välja, kuidas neid ressursse säästa“, innustab KIKi arendusjuht Madis Kareda kõiki 18-30 aastaseid noori olenemata haridusest ja elukohast konkursil osalema. „Esitatav idee ei pea olema detailideni viimistletud, vaid me aitame konkursi käigus selle reaalsuseks muuta“, selgitab Kareda.

Möödunud hooaegadel Negavati konkursil osalenud Kadi Sagor (Poko), Tarmo Mölder (Rohelabor, Karbiketrajad) ja Joosep Henrik Sild (SmartVent) kinnitavad, et Negavatt andis otsese väljundi nende ideele ning pakkus võimaluse professionaalsete mentorite abil oma mõtet testida ja ellu viia. Samuti sai kambakesi midagi lahedat keskkonna heaks ära teha. Rohkem finalistide mõtteid näeb siit:
 

Pärast ideede esitamise tähtaega (25. veebruar) valitakse laekunud projektide hulgast välja viisteist parimat. Edasipääsenuid ootab 17.-18. märtsil ees seminar, kus ideed juba reaalsemaks vormitakse. Seitse nutikamat ja läbimõeldumat projekti pääsevad Negavati superfinaali 31. mail. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.

Ideede esitamisega seotud info leiab Negavati kodulehelt ja Facebooki lehelt.  Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on tõsta ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse. 

KIK rahastab erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Seitsmeteistkümne aastaga on riik KIKi kaudu toetanud ligi 20 tuhandet keskkonnaprojekti enam kui 1,2 miljardi euroga.