Uudised

17.02.2020

Vähem kui nädal on aega 10 000 euro võitmiseks 

Veel kuni pühapäevani, 23. veebruarini ootab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) roheideede konkurss Negavatt 18-30-aastaste noorte mõtteid, mis aitavad kaasa keskkonna hoidmisele ja ressursside säästmisele. Oma mõtte elluviimiseks on võimalik võita kuni 10 000 eurot.

Negavati projektijuht Anni Raie soovitab keskkonnast hoolivatel noortel kindlasti konkursist osa võtta. „Kui hetkel head ideed ei ole, siis tasub enda ümber vaadata ja mõelda, millist muutust sooviksid oma kogukonnas, töökollektiivis, koolis või kodus näha? Kas selleks oleks vaja mõnda toodet, teenust või hoopis teadlikkuse suurendamise kampaaniat?“. Raie lisab, et Negavatile on tõesti oodatud ideed seinast seina. „Me ei oota valmis kujul projekte või prototüüpe, vaid aitame konkursi käigus koos koolitajate ning ekspertide abiga ideid lihvida, et jõuda nende tõeksaamisele lähemale. 

Negavati eelmise hooaja võitja Mikk Markus Sihver meeskonnast Inway soovitab konkursil osaleda just seetõttu, et üldse teada saada, kas antud ideel võiks jumet olla. „Negavati konkursi mentoritel on palju pädevust ning nad ütlevad kohe, kas ideel on tulevikku või mitte“. Sihveri soovitus uutele osalejatele on osa võtta. „Teil on kindlasti mõni hea idee, kuid pole jõudnud sellega tegeleda. Negavati konkurss ongi selleks ideaalne koht, kuna lisaks tagasisidele, on sealt võimalik saada esimene stardikapital oma idee elluviimiseks“. 

 

Pärast 23. veebruari valivad KIKi ja Keskkonnaministeeriumi töötajad laekunud projektide hulgast välja 12 parimat, kes pälvivad edasipääsu järgmisse vooru. Lisaks valib komisjon välja ka kuni kümme ideed, mis lähevad rahvahääletusele ning millest kuni kaks populaarsemat pääsevad samuti järgmisse vooru. Üks meeskond on juba viieteistkümne parima hulka pääsenud – nimelt valis Negavatt õpilasfirmade laadalt välja meeskonna Kemihaka. Edasipääsenud meeskondi ootab ees tõeliselt põnev koolitusterohke kevadperiood, mis hõlmab endast nii kahepäevast koolitusseminari kui ka täiendust projektikirjutamise, finantskirjaoskuse ning turunduse valdkonnas. Negavati VII hooaja parimad selguvad 2. juunil annalutter.KUUT sündmuskeskuses toimuvas superfinaalis. 

Negavati konkursi 10 parimat saavad 1000 eurot oma idee testimiseks. Võitjale on ette nähtud  10 000, teisele 5000 ja kolmandale 3000 eurot. Auhinnarahad on mõeldud idee elluviimiseks. Lisaks annavad konkursi partnerid välja eriauhindu. 

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on suurendada ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad hoida keskkonda. Konkursi partnerid on Rimi Eesti Food, Eesti Pandipakend, Uuskasutuskeskus, Graanul Invest, Ülemiste City, Lindström Eesti, Tehnopol Startup Inkubaator ning konkursid Prototron ja Ajujaht.

Konkursile saab kandideerida Negavati kodulehelt ning lisaküsimustes aitab Negavati projektijuht Anni Raie (anni.raie@kik.ee, 59 094 144).