Uudised

28.02.2014

VEERUARIS LÄBISID NEGAVATI IDEED KAHEPÄEVASE VILJAKA AJURÜNNAKU

20. ja 21. veebruaril toimus Narva-Jõesuus kahepäevane Negavati Bootcamp ehk ajurünnak. Selles osalesid kõik II vooru pääsenud võistkonnad ja mentorid, kes üheskoos täiustasid 10 võistlusel osalevat ideed.

Esimene Bootcampi päev keskendus ideede tutvustamisele ning mentorite tagasisidestamisele. Esmalt tegid kõik meeskonnad lühikese ettekande ning  tutvustasid oma ideed kohalolijatele läbi üheminutilise videoklipi. Pärast ettekandeid haaras ohjad enda kätte koolitaja ning ettevõtja Mart Kikas, kes õpetas võistkondadele, kuidas esitleda ning müüa oma ideed. „Te peate ideed seletama nii, et ka teie vanaema saaks sellest aru,“ tõi Kikas lihtsa näite, mida võiks igaüks turundamisel silmas pidada.

Mentoritest olid Narva-Jõesuus kohal Liina Joller, Sirli Pehme, Priit Vimberg, Anneli Ohvril, Maie Kiisel, Mikk Saar, Kristjan Kuhi, Markus Vihma ja Mari Jüssi. Kuigi neil kõigil olid isiklikud juhendatavad grupid, andsid nad ajujahil tagasisidet võrdselt kõigile meeskondadele. Selleks sai iga võistkond oma ideed eri mentoriga arutada 10 minutit. „Ärge kartke suuri, intrigeerivaid eesmärke, kartke mugavaid, käega katsutavaid,“ kõlas päeva lõpuks mentori Anneli Ohvril särav mõte.

Tulususega ei jäänud teine päev esimesele alla. Seekord võttis koolitaja Mart Kikas luubi alla eelarve ning tootmise. Võistkonnad pidid tükk-tükki haaval panema kirja oma 1000-eurose eelarve, mis neile kõigile idee testimisperioodiks anti. Samuti said nad uuesti lühidalt tutvustada oma ideed ning vahe võrreldes eelmise päevaga oli märgatav!

Kohalesaabujad said osa ka paarist Ida-Virumaa vaatamisväärsustest. Nimelt lõppes teine päev ekskursioonidega Narva lähedal asuvas Eesti Energia elektrijaamas ning tuulepargis.

Pildil on kahepäevase ajurünnaku osalised: võistkonnad, mentorid ja korraldajad KIKist.