Uudised

26.05.2020

Virtuaalsele Negavati hooajale paneb punkti virtuaalne superfinaal

Nädala pärast, 2. juunil selgub selle hooaja Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) roheideede konkursi Negavatt võitja. Konkursi seitsmes hooaeg on olnud nii korraldajatele kui ka ideid arendavatele meeskondadele väljakutseid pakkuv, kuna on toimunud täielikult virtuaalselt – nii ka superfinaal.

„Selle aasta Negavatt on eriline, kuna meeskonnad pole koroonaviiruse leviku tõttu koolitajate, mentorite ja žüriiga näost näkku kohtunud, vaid kõik ideede arendamiseks vajaminevad sammud on tehtud veebi vahendusel,“ kirjeldab Negavati hooaega projektijuht Anni Raie. „Ühest küljest on ära jäänud meeskondade omavaheline suhtlus ja üksteiselt õppimine, kuid teisest küljest on antud olukord pakkunud võistlejatele rohkem võimalusi sisukamalt oma maailmamuutvate projektidega edasi minna, kuna muud ahvatlused olid eriolukorra ajal piiratud,“ sõnab Raie. „Nüüd on jäänud meeskondadel teha veel vaid viimane suur samm – astuda 2. juunil superfinaalis žürii ette ja tõestada, et nemad on väärt osa saama idee elluviimiseks mõeldud 18 000-eurosest auhinnafondist.“ 

Pärast kümne parima hulka pääsemist on meeskonnad õppinud koolitaja Mart Kikase käe all projektikirjutamist, investor Kristi Saare juhendamisel finantstarkusi ning saanud turundusekspert Jaan Kruusmalt näpunäiteid internetiturundusest ja -müügist. Lisaks on võistlejad esitanud KIKile mitmeid ülevaateid idee arendamisest ning osalenud Negavati partneri Ülemiste City väljakutses. Parima ülevaate toimunust saab Negavati Facebooki lehelt.

Teisipäeval, 2. juunil kell 14-18 toimuvas superfinaalis astuvad meeskonnad ekraani vahendusel žürii, publiku ja toetajate ette, et kaitsta oma ideed ja vastata küsimustele. Lisaks näeb meeskondade ideid tutvustavaid videosid. Finaali saab jälgida Negavati ja KIKi Facebooki lehel. Päeva juhib ajakirjanik Kristo Elias. Täpse päevakava leiab superfinaali Facebooki ürituse alt. Võistlustulle astuvate meeskondade kohta leiab rohkem Negavati kodulehelt. Konkursi esimene koht saab 10 000 eurot oma roheidee elluviimiseks, teisele ja kolmandale kohale on mõeldud 5000 ja 3000 eurot. Lisaks annavad konkursi partnerid välja eriauhindu.

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi ellu kutsutud 18-30 aastastele noortele mõeldud roheideede konkurss, et innustada noori maailma paremaks muutma. Seitsmendal hooajal saabus Negavatile 61 keskkonnasäästlikku ideed, millest 16 pääses konkursi järgmisesse etappi. Neist parimad kümme pälvisid edasipääsu finaali ning ongi superfinaalis avalikkuse ette astumas.

Negavati VII hooaja toetaja on Eesti Pandipakend. Konkursi partneriteks on Rimi Eesti, Uuskasutuskeskus, Lindström Eesti, Graanul Invest, Ülemiste City, Tehnopol ning konkursid Prototron ja Ajujaht.