RAHVAHÄÄLETUS

Peasakid

Kui Sina oleksid Negavati žüriiliige, siis millisele meeskonnale annaksid võimaluse osaleda Negavatt TOP20-es?

  • Vali järgneva kuue idee seast oma lemmik ning hääleta see Negavatti!
  • Kaks enim hääli saanud meeskonda pääsevad konkursi järgmisse etappi.
  • Hääletus on avatud kuni 8. märtsi südaööni. Ühelt IP-aadressilt saab hääletada korra päevas. 
  • Hääletamiseks aktiveeri kollane mumm võistkonna nime ees ning seejärel kinnita oma valik, vajutades lehe allosas nuppu "Hääleta". 
Mineviku materjalid image
27% (489 häält)
Soovime uurida, milliseid kultuure oleks võimalik Eestis tekstiilikiuna kasutada, et toota jätkusuutlikumaid ja vastupidavamaid materjale. Taimekasvatuses tekkinud jääke saab suurepäraselt kasutada vastupidava tekstiili tootmiseks. Linatööstus on teada-tuntud, kuid sama edukad kiu- ja kangamaterjalid on nõges, kanepitaim ja turvas. Tegu on kohaliku ja jätkusuutliku toormaterjali ja traditsioonilise käsitööga, mille asendas puuvill 18. sajandil.
WhatPackage image
26% (471 häält)
Whatpackage on teenus, mis aitab hulgimüüjateni toimetada korduskasutatavad jaoturfunktsiooniga toiduainemahutid täitmiseks, transportimiseks poodidesse ja jälgida poodides nende haldamist. Nõnda ennetatakse pakendijäätmete teket juba hulgimüüja juures. Meie fookus on esialgu just tootjate abistamisel. Tulevikus on plaanis pakkuda ka tavatarbijale korduskasutatavat panditaarapakendit.
Ööru image
25% (463 häält)
Ööru soovib luua 100% biolaguneva hambaharja. Praegu on turul palju bambusest hambaharju, millel on sünteetilised harjased, mis looduses ei lagune. Ööru soovib kasutada hambaharjade tootmiseks kodumaist kiiresti taastuvat loodusvara - pilliroogu. Lisaks töötame välja uuenduslikud biolagunevad harjased riitsinusõlist.
Rüüs image
11% (195 häält)
Tahame anda võimaluse teha kunstnikel teadlikumaid valikuid! Hakkame tootma Eestis käsitööna taimedest valmistatud pigmente, tinte, akvarelle. Samuti teeeme töötube ja koolitusi, et teadmisi jagada. Looduslik pigment annab inimesele kontakti nii värviga, mis on iga kord unikaalne ja mille saamislugu ning koostis on teada, kui ka looduse ja tema tsüklilise loomusega, mille me oma ühiskonnas ära oleme unustanud. Taimne pigment ei põhjusta allergiaid ning on biolagunev.
Keskkonnasõbralik surnuaiaküünal image
11% (200 häält)
Praegu on enamus Eesti kaubanduses leiduvad surnuaiaküünaldest tavalisest plastist. See on paraku keskkonnale meeletult kahjulik, sest surnuaiaküünlaid kulub palju, eriti talvisel ja pühade ajal ning plast ei lagune kergesti. Soovime väljatöötada kodumaise biolaguneva ja keskkonnasõbraliku kalmuküünla.
Rohepäevik image
2% (43 häält)
Rohepäevik on raamat ideede ja selgitustega, millest alustada, et liikuda jätkusuutlikuma elu poole ning aidata kaasa puhtama keskkonna loomisel. Raamatus on 100+ ideed, kuidas erinevaid probleeme lahendada, sest just väikeste sammude haaval jõuame koos jätkusuutlikuma elu poole. Näiteks, kas sa tead kui palju koormab keskkonda üleliigsete failide ja e-kirjade kogumine arvutisse või millega asenda ühekordsed hügieenitarbeid?
Kokku: 1841 häält.