Mini 2020

 

Mini Negavatt on I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu ootame kuni 2-minutilisi klippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele.

Mini Negavatt 2020 peateemaks oli "Autodesse uppuv maakera" ning konkursile saabus tänavu 73 videot!

Aitäh kõigile osalejatele!

 

Mini Negavatt 2020 parimad videomeistrid on: 

I - III klasside vanusekategooria: 

 

•  I koht & 700 eurot reisiraha:
Tallinna 21. Keskkool, 1. b klass

 

 

•  II koht & 500 eurot reisiraha:
Haabneeme Kool. 2. b klass

 

 

•  III koht & 300 eurot reisiraha:
Loo Keskkool, 3. c klass

 

 

 

IV - VI klasside vanusekategooria: 

 

•  I koht & 700 eurot reisiraha:
Rapla Kesklinna Kool, 5. a klass

 

 

•  II koht & 500 eurot reisiraha:
Unipiha Algkool, 3.- 4. liitklass

 

 

•  III koht & 300 eurot reisiraha:
Rocca al Mare Kool, 4. c klass

 

 

Eriauhinnad

•    Rimi Eesti Food AS-i logistikalao külastus  - Tarvastu Gümnaasium, 1. h klass
•    Eesti Pandipakendi külastus -  Paistu Kool, 3. klass
•    Eesti Raudtee peamaja külastus ja raudtee ohutusloeng - Elva Gümnaasium, 2.c klass
•    Alexela biometaani ja vesiniku tootmisjaama külastus - Tallinna 21. Keskkool, 1. b klass ning Rocca al Mare Kool, 4. c klass
•    TalTech külastus ja teadustöötuba - Saue Gümnaasium, 3. c klass; Elva Gümnaasium, 2. c klass; Põlva Kool, 3. f ja 4. f klass ning Rocca al Mare Kool, 4. a klass.

Lisaks ootab ERR Lasteekraan ning ETV2 noortesaade NOVA mõlema vanusekategooria esikoha õpilasi stuudiosse, et oma ideid teleekraanil tutvustada. NOVA saates näidatakse ka kõiki esikolmikusse tulnud videosid. 
 

•  Kõik I-III klasside videod leiab SIIT

•  Kõik IV-VI klasside videod leiab SIIT

 

Videokonkurss mini Negavatt toimus KIKi eestvedamisel juba kolmandat korda ning tänavu osales konkursil ca 1300 koolinoort. Konkursi võitjad selgusid KIKi töötajate ühisel arvamusel.
Mõlema vanusekategooria esikolmikule on auhinnaks reisiraha (700, 500 ja 300 eurot) mõne Eesti muuseumi, looduskeskuse, ettevõtte, elamuspargi külastamiseks või matka läbiviimiseks. 
Järgmine mini Negavati hooaeg on tulemas sügisel 2021! 

***

Kas teadsid, et Eesti on üks kõige autostunumaid riike Euroopas? Nimelt on meil hetkel arvel 804 574 sõidukit, mis teeb ühe auto pea iga teise eestlase kohta. 
Võrdluses teiste Euroopa riikidega on ka meie CO2 heide kõige kõrgem. 
Kõige rohkem energiat kulutavad õhu- ja maanteetransport. Säästlikeks peetakse ühistransporti, jalgrattasõitu ja kõndimist.
 
Mida saame meie ära teha, et päästa maakera autodesse uppumast?
Milliste vahendite ja kütustega liikleme me näiteks 30 aasta pärast? Kuidas innustada inimesi rohkem säästlikemaid transpordiviise kasutama ja neid kombineerima? Mida saavad noored ise ära teha, et muuta oma igapäevane liikumine keskkonnasõbralikumaks? Kas ja kuidas meie linnaisad saaksid siinkohal panustada?

Ootame noorte fantaasiarikkaid ja utoopilisi ideid, sest kõik uued asjad saavad alguse kastist välja mõtlemisest. Samuti on teretulnud videote loomisel erinevad videokunstimeetodid (nt animatsioon). Videodes soovitame keskenduda ühele konkreetsele teemale ning kaasata video tegemisse võimalikult palju klassikaaslasi.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse töötajatest koosnev žürii valib välja kahe vanusekategooria (I-III ja IV-VI klass) kolm parimat, kes pälvivad auhinnaks reisiraha (700, 500 ja 300 eurot) kogu klassile mõne Eesti muuseumi, looduskeskuse, ettevõtte, elamuspargi külastamiseks aga ka matka või keskkonnateemalise ürituse läbiviimiseks.
Lisaks annavad mini Negavatt konkursi partnerid välja ka hariduslikke eriauhindu!

 

 

 

Mini Negavatt ellukutsuja: 

Mini Negavatt 2020 partnerid: 

     

 

    

 

     

 

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis!

Tingimused

* Konkursi korraldaja: Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

* Video pikkus: kuni 2 minutit.

* Esitamise aeg: 26. oktoober - 15. november 2020.

* Konkursi peateema, millel videoid esitada: "Autodesse uppuv maakera".

* Vanusegrupid: I-III ja IV-VI klass

* Videosi saavad esitada klassirühmad kollektiivselt. Ühelt klassilt võib konkursile esitada kuni kaks videoklippi. Kui üks klass esitab konkursile rohkem kui kaks videot, siis võetakse konkursile vastu need kaks videot, mis esitati ajaliselt varem. 

* Video saab konkursile esitada klassi esindav õpetaja, klassijuhataja või huvijuht.

* Ootame videosid meeskondadelt, kus on vähemalt 3 liiget. Juhul, kui video esitab meeskond, kus õpivad nii III kui IV klassi õpilased (nt liitklassi puhul), osalevad nad konkursi vanemas vanusegrupis.

* Video formaat ja suurus: Youtube'i on võimalik üles laadida kuni 2GB suuruseid faile. Sealhulgas toetatakse suhteliselt erinevaid enamlevinud formaate: .avi; .mkv; .mov; .mp4; .flv; .ogg; .ogv. 

* Video esitamiseks tuleb Youtube'is üles laetud video link koos lahenduse lühikirjeldusega registreerida www.negavatt.ee/mini leiduval registreerimisvormil. Vorm on avatud konkursi kuupäevadel, 26.10.2020-15.11.2020.

* Video Youtube üles laadides tuleb kirjelduse juurde lisada: Video valmis mini Negavati konkursi jaoks. 

* Võitjad selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad KIKi töötajad. 

* Võitjate nimed avaldame negavatt.ee/mini lehel detsembri alguses. Võitjatega võtame ühendust e-posti või telefoni teel.

* KIKi peaauhinnad mõlema vanusekategooria esikolmikule: 
I koht kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
II koht kuni 500 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
III koht kuni 300 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.

* Eriauhinnad on välja pannud Rimi Eesti, ERR Lasteekraan ja ETV2 noortesaade NOVA, Alexela, Eesti Raudtee, TalTech ning Eesti Pandipakend. 

* Auhinnaraha on võimalik kasutada kuni 31.05.2021 teenusepakkuja arvete alusel.

* Videot saates kinnitab meeskond, et tema on antud video autor. Teiste inimeste loomingu kasutamisel (nt muusika puhul) peab seda tegema lähtudes heast tavast ja autoriõigustest. Soovitame videote puhul kasutada tasuta kättesaadavaid helitaustu helipankadest või videotöötlusprogrammidest. 

* KIK ei võta vastutust esitatud videote autorluse ja teiste andmete õigsuse eest.

* Oma osalemisega annab konkursist osavõtja KIKile täieliku õiguse kõiki konkursile esitatud videosid oma töös edaspidi kasutada, viidates töö autorile. Videod ei tohi olla varem osalenud või samaaegselt osaleda ühelgi teisel konkursil. Esikolmikusse tulnud meeskonnad edastavad oma video originaalfaili ka KIKile. 

* KIK jätab endale õiguse teha konkursi tingimuste osas muudatusi.

Lisainfo: Anni Raie, anni.raie@kik.ee, +372 5909 4144

Mini 2019

mini Negavatt 2019 konkursile laekus 84 ideed, kuidas päästa maakera riietesse uppumast. 

Aitäh kõigile osalenutele! 

Järgmine mini Negavatt konkurss leiab aset sügisel 2020!

 

Mini Negavatt 2019 konkursi parimad:

I-III klassi vanusekategooria: 

•  I koht - Aruküla Põhikooli 3. klasside huviring "Tuhkatriinu"

•  II koht - Jüri Gümnaasium 2.b klass

•  III koht - Värska Gümnaasium 3. klass

IV - VI klasside vanusekategooria: 

•  I koht - Tallinna Reaalkool 5.a klass

•  II koht - Kadrioru Saksa Gümnaasium 6.a klass

•  III koht - Ülenurme Gümnaasium 6.a klass

Eriauhinnad

•    Rimi Eesti Food AS lemmik - Saaremaa Ühisgümnaasium 2.c ja 3.e väikeklassid "Kuidas minu maailmas kokku hoitakse"
•    Eesti Pandipakendi lemmik -  Iisaku Gümnaasium 3. klass
•    Uuskasutuskeskuse lemmik -  Tallinna Reaalkool 2.a klass
•    Stella Soomlais Studio lemmik - Kohila Gümnaasium 4.c klass
•    ERR Lasteekraan lemmik -  Türi Põhikool 5.b klass "Häbitekk"

Mini Negavati konkursile saabus 84 tekstiilijäätmete probleemi lahendavat videot ning konkursist võttis osa pea 1500 koolinoort. Võitjad selgusid KIKi töötajate ühisel arvamusel. Mõlema vanusekategooria esikolmikule on auhinnaks reisiraha (700, 500 ja 300 eurot) mõne Eesti muuseumi, looduskeskuse, ettevõtte, elamuspargi külastamiseks või matka läbiviimiseks. Eesti Pandipakend, Uuskasutuskeskus, ERR Lasteekraan ja Rimi Eesti Food AS ootavad videomeistreid endale külla ning Stella Soomlais Studio teeb oma lemmikule külalistunni. Võitjatega võetakse ühendust.

•  Kõik I-III klasside videod leiab SIIT

•  Kõik IV-VI klasside videod leiab SIIT

 

 

 

Mini Negavatt on I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu ootame kuni 2-minutilisi klippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele.

Mini Negavatt 2019 peateemaks on "Riietesse uppuv maakera"

Kas teadsid, et keskmine eestlane tarbib aastas 11 kg uusi riideid? Seda on kaks korda rohkem, kui 15 aastat tagasi.
Aga, et igas sekundis liigub üks rekkatäis riideid mõnele maailma prügimäele?
Kuna inimesed tarbivad rohkem rõivaid, siis ka toodetakse neid rohkem. Samas koormab uute tekstiilide tootmine meie keskkonda kulutades energiat, vett ning paisates loodusesse mitmeid kemikaale. Näiteks ühe paari teksapükste tootmiseks kulutatakse ligikaudu 8000 liitrit vett!
Euroopa Liidus kogutakse kokku ainult 25% vanadest riietest, et need ümber töödelda või korduvkasutada. Seniajani puudub maailmas toimiv lahendus, kuidas suurt kogust tekstiile ümber töödelda. Hetkel töödeldakse maailmas ümber ainult umbes 1% vanadest tekstiilidest. 

Ehk kokkuvõttes, meie armas maakera on uppumas riiete alla ja inimesed ei ole veel suutnud sellele murele lahendust leida!
Pange oma klassiga pead kokku ja mõelge, milline see lahendus võiks olla. See ei pea olema kindlasti midagi väga suurt ja innovaatilist, oodatud on ka fantaasiarikkad ideed, sest kellegi fantaasia võib peagi olla meie tulevik!

Tehke oma lahendusest koos kogu klassiga video & saatke see konkursile!

Koolinoorte leidlikke ideelahendusi antud teemale ootame videovormis perioodil 28.10- 17.11.2019. 

Keskkonnainvesteeringute Keskuse töötajatest koosnev žürii valib välja kahe vanusekategooria (I-III ja IV-VI klass) kolm parimat, kes pälvivad auhinnaks reisiraha (700, 500 ja 300 eurot) kogu klassile mõne Eesti muuseumi, looduskeskuse, ettevõtte, elamuspargi külastamiseks või matka läbiviimiseks.
Lisaks annavad mini Negavatt konkursi partnerid välja ka hariduslikke eriauhindu!

 

Mini Negavatt ellukutsuja: 

Mini Negavatt 2019 partnerid: 

Mini 2018


 

Mini Negavatt 2018 konkursi parimad: 

I-III klassi vanusekategooria

•    I koht - Ridala Põhikooli 1. klassi masin, mis teeb kasutatud paberi jälle puhtaks ja kasutatavaks. 

•    II koht - Victoria Ivanišvili, Nora-Heleen Saar ja Marii Laureen Leiste, kes annavad näpunäiteid toidu ja vee kokkuhoiuks, kui kodus on lemmikloomad.

•    III koht - Rocca al Mare kooli 2.c klass, kes kirjeldab mitmeid keskkonnaprobleeme ning toob välja igapäevaselt koolis kasutavad lahendused. 

IV-VI klasside vanusekategooria

•    I koht - Väike-Maarja Gümnaasiumi 5. klass, kes toob humoorikalt välja erinevaid vee säästmise viise.  

•    II koht - Marta Kiisa, Mirtel Kiisa ja Semmen Sass Sillaotsa vahva idee istutada Eestisse miljon põlispuud. 

•    III koht - Birk Perersoni ja Pelle Perersoni video „Sõnadeta selgeks“ vastandab ilmekalt erinevaid käitumisviise.

Eriauhinnad

•    Rimi Eesti Food AS lemmik - Krootuse Põhikooli 3. klass, kes oskab välja pakkuda alternatiive kilekotile.   
•    Eesti Pandipakendi lemmik - Pärnu Raeküla kooli 5.c klassi õpilased Ingar Umb, Rayan Härma, Kristo Kiviselg ja Kristjan Kala, kes näitavad, kuidas satub prügi maha ja kuidas seda parandada saab.
•    Uuskasutuskeskuse lemmik -  Vääna-Jõesuu loodusring, kes tõi välja erinevaid lahendusi keskkonnaprobleemidele. 
•    Uute ägedate videote tegemiseks loositi Telia Eesti eestvedamisel kõikide konkursil osalenute vahel välja nutitelefon Apple iPhone 6s. Loosiõnn naeratas Pärnu Raeküla kooli 5.c klassi õpilasele Rayan Härmale. 

Mini Negavati konkursile saabus 65 keskkonnateemalist videot ning konkursist võttis osa pea 400 koolinoort. Võitjad selgusid KIKi töötajate ühisel arvamusel. Mõlema vanusekategooria esikolmikule on auhinnaks reisiraha (700, 500 ja 300 eurot) mõne Eesti muuseumi, looduskeskuse, ettevõtte, elamuspargi külastamiseks või matka läbiviimiseks. Eesti Pandipakend ja Rimi Eesti Food AS ootavad lemmikuid videomeistreid endale külla. Kõikide võitjatega võetakse ühendust. 

Kõik I-III klasside videod leiab siit
Kõik IV-VI klasside videod leiab siit