Liigu edasi põhisisu juurde

Mini Negavatt

on I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu ootame videoklippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele.

Parimad videomeistrid saadab KIK vabalt valitud klassireisile kuni 700 euro väärtuses!

Uus hooaeg stardib sügisel 2023!
 

maakera ja asjad

Kuidas saame vähem tarbida?

Mini Negavati V hooaeg on lõppenud! Konkursile esitati 75 videoideed, kuidas maakera asjadesse uppumisest päästa! Täname kõiki osavõtjaid! 

Võiduideed leiad alajaotuses "TOP ideed"

Kõik I-III klasside võistlusvideod leiab SIIT.

Kõik IV-VI klasside võistlusvideod leiab SIIT.

Ületarbimine on suureks probleemiks meie keskkonnale. Hetkel oleks vaja lausa 1,75 maakera, et rahuldada inimkonna praeguses tempos kestnud tarbimisharjumusi. See aga ei ole jätkusuutlik. Nii olemegi jõudnud olukorda, kus tarbime rohkem, kui meil selleks tegelikult ressursse on.

Probleemile tähelepanu pööramiseks tuuakse igal aastal välja Globaalse Ületarbimise Päev. See on päev, millal saavad selleks aastaks ette nähtud bioloogilised ressursid maakeral otsa ning kõik sellest päevast edasi toodetava laename tuleviku arvelt. Hirmutav on asjaolu, et see päev liigub aasta-aastalt järjest varajasemaks. Sellel aastal oli Rahvusvaheline Globaalse Ületarbimise päev 28. juulil, kusjuures Eestis oleme tarbimismahtude osas esirinnas ning meile saabus ületarbimise päev märksa varem – 14. märtsil.

Mida saame meie teha täna ja tulevikus, et vähendada ületarbimist?

 

Top ideed

Konkursi tingimused

 1. Konkursi korraldaja: Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
 2. Video pikkus: kuni 2 minutit.
 3. Esitamise aeg: 30.oktoober - 19. november 2023. 
 4. Konkursi peateema, millel videoid esitada: "Toidujäätmetesse uppuv maakera". 
 5. Vanusegrupid: I-III ja IV-VI klass
 6. Videosi saavad esitada klassirühmad/noorteühendused (edaspidi: meeskond) kollektiivselt. Ühelt meeskonnalt võib konkursile esitada kuni kaks videoklippi.
 7. Video saab konkursile esitada meeskonda esindav õpetaja, klassijuhataja või huvijuht, samuti noortegruppi esindav noorsootöötaja, huviringijuht või noorteühenduse täisealine esindaja. 
 8. Ootame videosid meeskondadelt, kus on vähemalt 3 liiget. Juhul, kui video esitab meeskond, kus õpivad nii III kui IV klassi õpilased (nt liitklassi või noortekeskuse puhul), osalevad nad konkursi vanemas vanusegrupis.
 9. Video formaat ja suurus: Youtube'i on võimalik üles laadida kuni 2GB suuruseid faile. Sealhulgas toetatakse suhteliselt erinevaid enamlevinud formaate: .avi; .mkv; .mov; .mp4; .flv; .ogg; .ogv. 
 10. Video esitamiseks tuleb Youtube'is üles laetud video link koos lahenduse lühikirjeldusega registreerida www.negavatt.ee/mini leiduval regsitreerimisvormil. Vorm on avatud konkursi kuupäevadel.
 11. Video Youtube üles laadides tuleb kirjelduse juurde lisada: Video valmis mini Negavati konkursi jaoks. 
 12. Võitjad selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad KIKi töötajad. 
 13. Võitjate nimed avaldame negavatt.ee/mini lehel detsembri alguses. Võitjatega võtame ühendust e-posti või telefoni teel.
 14. KIKi peaauhinnad mõlema vanusekategooria esikolmikule: 
  I koht kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
  II koht kuni 500 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
  III koht kuni 300 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
 15. Eriauhinnad on välja pannud: ERR Lasteekraan ja noortesaade Nova, Rimi Eesti, Eesti Pandipakend, Telia Eesti ja PROTO Avastustehas.
 16. Auhinnaraha on võimalik kasutada kuni 30.06.2024 teenusepakkuja arvete alusel.
 17. Videot saates kinnitab meeskond, et tema on antud video autor. Teiste inimeste loomingu kasutamisel (nt muusika puhul) peab seda tegema lähtudes heast tavast ja autoriõigustest. Soovitame videote puhul kasutada tasuta kättesaadavaid helitaustu helipankadest või videotöötlusprogrammidest. 
 18. KIK ei võta vastutust esitatud videote autorluse ja teiste andmete õigsuse eest.
 19. Oma osalemisega annab konkursist osavõtja KIKile õiguse kõiki konkursile esitatud videoid töö autorile viidates KIKi töös edaspidi keskkonnahoiu ja keskkonnateadlikkuse edendamiseks kasutada. Videod ei tohi olla varem osalenud või samaaegselt osaleda ühelgi teisel konkursil. Esikolmikusse tulnud meeskonnad edastavad oma video originaalfaili KIKile.
 20. Ühtlasi kinnitab konkursist osavõtja, et kõigi videos äratuntavalt esinevate isikute osas on antud osavõtja juures kehtivas korras nõusolek isikuandmete töötlemiseks taolisel viisil.
 21. KIK jätab endale õiguse teha konkursi tingimuste osas muudatusi.

  Lisainfo: Kadi Kivimäe, kadi [dot] kivimae [at] kik [dot] ee +372 524 2602

Eestvedajad