Liigu edasi põhisisu juurde
0
päeva
0
tundi
0
minutit

Nutiseadmetesse uppuv maakera!

Ootame I-VI klassi noorte lennukaid lahendusi vanade nutiseadmete ülekülluse probleemile. 
Tähtaeg pikenes! Esita oma video hiljemalt 2. detsembriks!

Esita video siin!
Nutiseadmetesse uppuv maakera

VII hooaeg on avatud!

Mida teha vanade nutiseadmetega?!

VII hooaja fookusteemaks on „Nutiseadmetesse uppuv maakera”, millega pöörame tähelepanu tähelepanu vanadele nutiseadmetele.

Mida teha vanade nutiseadmetega? Miks eelistada kasutatud nutiseadet uuele? Kui vanad nutitelefonid saaksid rääkida, mida nad ütleksid sulle pärast aastatepikkust ootamist sahtlis? Kui kõik maailmas elavad inimesed saaksid oma vana nutitelefoni vahetada millegi erilise vastu, mis aitaks planeeti, mida nad valiksid? Kuidas sa arvad, et inimesed suhtlevad 100 aasta pärast? 

Nutiseadmed sisaldavad väärtuslikke materjale, nagu kuld, hõbe, vask ja haruldased muldmetallid, mida saab ümber töödelda ja taaskasutada. Uuringud näitavad, et Eestis on keskmiselt igas kodus umbes 2-3 kasutuseta jäänud vana nutiseadet, mida saaks ümbertöödelda või uuesti kasutusse võta. Mitu vana nutiseadet sinul kodus sahtlis on?

Peaauhinnaks on vabal valikul klassireis 700 euro ulatuses ning hariduslikud eriauhinnad meie partneritelt! 

Top ideed

Ideid hetkel ei leitud

Konkursi tingimused

  1. Konkursi korraldaja: Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
  2. Video pikkus: kuni 2 minutit.
  3. Esitamise aeg: 28.oktoober - 25. november 2024. 
  4. Konkursi peateema, millel videoid esitada: "Nutiseadmetesse uppuv maakera". 
  5. Vanusegrupid: I-III ja IV-VI klass
  6. Videosi saavad esitada klassirühmad/noorteühendused (edaspidi: meeskond) kollektiivselt. Ühelt meeskonnalt võib konkursile esitada kuni kaks videoklippi.
  7. Video saab konkursile esitada meeskonda esindav õpetaja, klassijuhataja või huvijuht, samuti noortegruppi esindav noorsootöötaja, huviringijuht või noorteühenduse täisealine esindaja. 
  8. Ootame videosid meeskondadelt, kus on vähemalt 3 liiget. Juhul, kui video esitab meeskond, kus õpivad nii III kui IV klassi õpilased (nt liitklassi või noortekeskuse puhul), osalevad nad konkursi vanemas vanusegrupis.
  9. Video formaat ja suurus: Youtube'i on võimalik üles laadida kuni 2GB suuruseid faile. Sealhulgas toetatakse suhteliselt erinevaid enamlevinud formaate: .avi; .mkv; .mov; .mp4; .flv; .ogg; .ogv. 
  10. Video esitamiseks tuleb Youtube'is üles laetud video link koos lahenduse lühikirjeldusega registreerida www.negavatt.ee/mini leiduval regsitreerimisvormil. Vorm on avatud konkursi kuupäevadel.
  11. Video Youtube üles laadides tuleb kirjelduse juurde lisada: Video valmis mini Negavati konkursi jaoks. 
  12. Võitjad selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad KIKi töötajad. 
  13. Võitjate nimed avaldame negavatt.ee/mini lehel detsembri alguses. Võitjatega võtame ühendust e-posti või telefoni teel.
  14. KIKi peaauhinnad mõlema vanusekategooria esikolmikule: 
    I koht kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
    II koht kuni 500 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
    III koht kuni 300 euro ulatuses reisiraha mõne keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
  15. Eriauhinnad on välja pannud: ERR Lasteekraan ja noortesaade Nova, Eesti Pandipakend, Loodusmuuseum, Tartu Loodusmaja ja Rohelise Kooli programm, CINAMON T1 IMAX, Teaduskeskus AHHAA ja Energia avastuskeskus.
  16. Auhinnaraha on võimalik kasutada kuni 30.06.2025 teenusepakkuja arvete alusel.
  17. Videot saates kinnitab meeskond, et tema on antud video autor. Teiste inimeste loomingu kasutamisel (nt muusika puhul) peab seda tegema lähtudes heast tavast ja autoriõigustest. Soovitame videote puhul kasutada tasuta kättesaadavaid helitaustu helipankadest või videotöötlusprogrammidest. 
  18. KIK ei võta vastutust esitatud videote autorluse ja teiste andmete õigsuse eest.
  19. Oma osalemisega annab konkursist osavõtja KIKile õiguse kõiki konkursile esitatud videoid töö autorile viidates KIKi töös edaspidi keskkonnahoiu ja keskkonnateadlikkuse edendamiseks kasutada. Videod ei tohi olla varem osalenud või samaaegselt osaleda ühelgi teisel konkursil. Esikolmikusse tulnud meeskonnad edastavad oma video originaalfaili KIKile.
  20. Ühtlasi kinnitab konkursist osavõtja, et kõigi videos äratuntavalt esinevate isikute osas on antud osavõtja juures kehtivas korras nõusolek isikuandmete töötlemiseks taolisel viisil.
  21. KIK jätab endale õiguse teha konkursi tingimuste osas muudatusi.

    Lisainfo: Anni Raie, anni [dot] raie [at] kik [dot] ee +372 58 800 273

Eestvedajad