Liigu edasi põhisisu juurde

Uudised

17.02.2023

Negavati 10. hooaja suurtoetaja on LHV Noortepank

Negavatt tähistab tänavu kümnendat tegutsemisaastat. Aastate jooksul on just Negavati konkurss andnud tuule tiibadesse rohkem kui sajale rohealgatusele ning andnud noortele teadmised, oskused ja julguse muuta maailma. Soovime noori veelgi enam innustada ja pakkuda neile mitmekülgsemat tuge ning seetõttu kaasasime tänavu konkursi korraldusse suurtoetaja, kelle rolli võttis meeleldi kanda LHV Noortepank.  

Sel puhul küsisime Noortepanga projektijuhilt Laura Raudsepalt mõne asjassepuutuva küsimuse.

Negavatt: LHV Pank on meile silma jäänud jätkusuutliku ja keskkonnahoidliku krediidiasutusena nii sõnades kui tegudes. Milliseid tegevusi te keskkonnaalase jätkusuutlikkuse juurutamise suunas teete?

Laura:  Kuigi meie kui panga suurim keskkonnamõju avaldub eelkõige läbi finantseerimistegevuste, paneme olulist rõhku ka oma kontoritegevusega seotud negatiivse mõju vähendamisele. Selleks järgime hoolikalt rohelise kontori põhimõtteid ja kasvatame töötajate teadlikkust selles osas, kuidas nemad saavad oma igapäevaste tegevustega keskkonnamõju vähendada. Samuti mõõdame oma süsinikujalajälge ja suuname ka enda portfellis olevaid kliente ära kaardistama oma äritegevusega seotud keskkonna- ja kliimamõju.

Negavatt: Toetate tublisti erinevaid ühiskondlikke tegevusi ja mõjuettevõtlust, muu hulgas ka erinevaid konkursse ja kiirendeid, kust sünnivad innovatiivsed ja maailmaparandavad ideed. Kui oluline on LHV jaoks ühiskonnale tagasi andmine ja kui palju peaks eraettevõttena sellele tähelepanu pöörama?

Laura: LHV missioon on alati olnud olla Eesti elu edendaja. Tahame, et meie inimesed julgeksid suurelt mõelda ning tegutseda, mistõttu on ambitsioonikatesse ettevõtmistesse investeerimine ning nendele hoo andmine loomulik osa meie DNA-st. Võtame seda kui meeldivat kohustust olla suunanäitaja ning eeskuju ka teistele ettevõtetele.

Negavatt: Mõned aastad tagasi tulite välja spetsiaalselt kuni 26-aastastele mõeldud Noortepangaga. Milliseid ägedaid teenuseid ja tegevusi pakute seal ettevõtliku ja rohelise mõtteviisiga noorele?

Laura: Finantsilises mõttes algab inimese elukaar juba kohe peale sündi ja sellest lähtub ka suur osa meie kliente. On väga tavaline, et lapsele avatakse pangakonto ja sageli sinna juurde ka Kasvukonto juba kohe peale tema sündi, et hakata tema tulevikuks raha koguma ja kasvatama. Järgmine murdepunkt on 6-aastaseks saamine, mil noorel on võimalus oma esimese pangakaardi omanikuks saada ning millega teadlikult ümberkäimine juba varakult rahatarkuse põhitõed praktikasse viib. Pakume noortele rahatarkuse omandamiseks tuge erinevate videote ja materjalide näol ning praktiseerimiseks väga laste- ja noortesõbralikke võimalusi rahaasjade ajamiseks. Neist peamised on spetsiaalselt noorte vajadustele ja soovidele vastav mobiiliäpi versioon ja paljude kasulike hüvedega tasuta Noortekaart. Soovi korral saab pangakaardi tellida endale virtuaalsel kujul, hoidudes nii plastkaardist. Ainsana Eestis pakume üliõpilaspiletina ka virtuaalset ISIC-kaarti. 

Selleks, et innustada noorte investeerimishuvi on Noortepanga klientide jaoks Kasvukonto kasutamine haldustasuta. Investeerida saab juba alates 1 eurost ning seda endale meelepärastesse valdkondadesse, sh puhta energia tootjatesse, elektriautode tootjatesse ja teistesse jätkusuutliku fookusega ettevõtetesse. Eriti mugavalt ja märkamatult aitab tulevikuks koguda mikroinvesteerimise lahendus, mille puhul ümardatakse iga kaardimakse täiseuroni ning vahe kantakse Kasvukontole, kus see investeeritakse.

Negavatt: Toetate tänavu Negavati peapreemia, 10 000 euro väljaandmist ja LHV esindaja osaleb ka žüriitöös Millised on teie nägemuses tugevad meeskonnad? Milliseid väärtuseid peaks noorte algatus ja meeskond kandma, et peaauhinna võitmiseks oleksid parimad võimalused?

Laura: Tugevat meeskonda iseloomustab pühendumine, jätkusuutlikkus nii loodust kui ka oma ettevõtmist ja majandamist silmas pidades ning selge visioon. Usume, et just ambitsiooni ja kirega jõuab elus kaugele. Maailmamuutvate ideede jaoks on vaja julgust ja pealehakkamist ning noorena katsetamine ja proovimine annab kogemuse, mis tuleb kasuks misiganes eluvaldkonnas.

 

Negavati ja LHV koostöös valmib LHV podcasti juurde Negavati mini-podcastide sari, kus hoiame kõrva peal Negavati konkursi kulgemisel ning arutleme noorte algatuste, toetamise ja ettevõtlikkuse teemal. Eriprogrammi esimest osa saad kuulata siit: https://soundcloud.com/lhvpodcast/mis-on-negavatt-kulas-anni-raie-lhv-podcast-02-2023

Loe veel