Liigu edasi põhisisu juurde

Uudised

06.06.2023

Peagi selguvad Negavati võitjad

Teisipäeval, 6. juunil kell 14 algab Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) roheideede konkursi Negavatt kümnenda hooaja superfinaal Tartu Paranduskeldris. Üheksa parimat meeskonda saavad superfinaalis žüriile ja publikule tõestada, et nende idee on väärt 10 000 euro suurust peaauhinda, mille paneb välja kümnenda hooaja suurtoetaja LHV Noortepank. Publik on oodatud oma lemmikule kaasa elama otseülekande vahendusel. Parim roheidee selgub kell 18.00.

 

VAATA OTSEÜLEKANNET SIIN

Finaali pääsenud meeskondadel on selja taga intensiivne kasvuprogramm, kus läbiti mitmeid koolitusi, kohtuti kodumaiste ja välismaiste mentorite ja ekspertidega ning kasutati 1000 eurot arendusraha, et oma ideed katsetada ja prototüüpida. Negavati kümnenda hooaja meeskonnad näitavad väga kõrget taset. Kahe kuuga on tehtud tohutu arenguhüpe ning antud tugev start oma idee edasiseks arenguks. Ootame juba põnevusega finaali, et kuulda, mida meeskonnad arendusperioodil tegid ning millised innovaatilised lahendused on tulnud, et jääda,” sõnab Negavati projektijuht Anni Raie.

Võistlema asuvad:

  • 1+x - nutikad põhupaneelidest moodulmajad
  • GroundsHeat - biojäätmetest valmistatud keskkonnasäästlik küttematerjal
  • JÕHU - õunamahla pressijääkidest toodetud jahu
  • Liigipiirid - elurikkuse teemaline hariv lauamäng
  • Mossy - keskkonnasõbralikud õhupuhastid
  • NoveloHemp - kanepiluust ehitusplaadid
  • Resilience - kauplustes ülejäänud toidu külmkuivatamine ja sellest matkatoitude valmistamine
  • Solaroid - taastuvenergial baseeruv mobiilne tootmisjaam
  • SUHENU - rakendus koolikokkadele taimsete toitude retseptidega

Negavati superfinaali on võimalik jälgida Negavati Facebooki kanalilt või KIKi Youtube’i kanalilt. Ülekanne algab neljapäeval, 6. juunil kell 14. Päeva juhib Karl Vilhelm Valter.

Konkursi peaauhinna, 10 000 eurot on välja pannud LHV Noortepank, teine koht saab 5000 eurot ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks. Lisaks panevad nii sisulisi kui ka rahalisi auhindu välja konkursi partnerid.

Negavati žüriisse kuuluvad:

KIKi juhataja Andrus Treier,
Riigikantselei rohepoliitika koordinaator Kristi Klaas,
teadliku elustiili nõustaja ning slow.ee rajaja Helen Puistaja,
Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse biomajanduse nõunik Madis Tilga
LHV Panga jätkusuutlikkuse projektijuht Merilin Iital.

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi ellu kutsutud 18-30-aastastele noortele mõeldud roheideede konkurss, et innustada noori maailma paremaks muutma. Konkursile on kümne hooaja jooksul laekunud kokku 569 ideed, mida KIK on toetatud kokku ligi veerand miljoni euroga.

Negavati 10. hooaja suurtoetaja on LHV Pank.
Toetajate ridadesse kuuluvad Eesti Pandipakend, Balbiino ja DPD Eesti.
Konkursi partneritena panustavad Teaduspark Tehnopol, Tallinna Loomeinkubaator, Prototron, Cleantech Estonia, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Tartu Loomemajanduskeskus, JA Eesti, USA Saatkond Tallinnas ning slow.ee.

Loe veel