Liigu edasi põhisisu juurde

Uudised

11.06.2021

Negavati rahvahääletus on avatud

Negavati TOP20 hulgas on veel kaks vaba kohta, mille täitmiseks palume rahva abi!

Negavatile laekus sel hooajal enneolematud 113 roheideed. Negavati hindamiskomisjon valis omalt poolt nende seast välja 18 ideed, mis pääsevad otse järgmisse etappi ning kuus ideed suunati rahvahääletusele. Komisjoni hinnangul on rahvahääletusele suunatud ideedel küllaga potensiaali reaalsuseks saada ning teha Negavati konkursi abiga arenguhüpe. 

Kahele vabale kohale Negavati TOP20 seas asuvad rahva hääli püüdma: 

•    Ööru – 100% biolagunev hambahar pilliroost ja riitsinusõlist
•    Rohepäevik – raamat ideede ja selgitustega jätkusuutlikuma eluviisi poole liikumiseks
•    WhatPackage – taaskasutatavate pakendite süsteem toidutootjatele
•    Rüüs – taimepigmendist valmistatud looduslikud värvid ja akvarellid
•    Keskkonnasõbralik surnuaiaküünal – kodumaine biolagunev kalmuküünal
•    Mineviku materjalid – kodumaisetest taimejääkidest tekstiili tootmine

Oma lemmiku poolt saab hääletada aadressil www.negavatt.ee/haaletus. Iga päev on võimalik ühest seadmest anda üks hääl. Hääletus lõpeb esmaspäeval, 8. märtsil kell 23.59. Kõik teise Negavati vooru pääsenud projektid avalikustame teisipäeval, 9. märtsil Negavati kodulehel ja Facebooki lehel.

Edasipääsenuid ootab ees seminar, kus õpitakse koolitaja Harald Lepisku käe all oma ideed valideerima ning esitlema. Samuti saavad TOP20 jõudnud meeskonnad võimaluse kohtuda menoritega. Seejärel valib žürii välja kuni kümme nutikamat ja läbimõeldumat projekti, mis saavad osa Negavati sisukast koolitusprogrammist ning 1000 eurose arendusraha meeskonna kohta. Kümme finalisti astuvad taas žürii ette 8. juunil annalutter.KUUT sündmuskeskuses toimuval Negavati superfinaalis. Esimene koht saab 10 000, teine 5000 ja kolmas 3000 eurot oma idee elluviimiseks.

Negavatt on KIKi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös sündinud konkurss, mille eesmärk on suurendada ressursialast teadlikkust ning innustada välja pakkuma lahendusi, mis aitavad säästa ressursse. Konkursile on kaheksa hooaja jooksul laekunud kokku 479 ideed, mida on KIK toetatud kokku 222 000 euroga.  
Konkursi toetajad on Eesti Pandipakend ning Paulig Estonia. Konkursi partnerite ridadesse kuuluvad Rimi Eesti Foods, Ülemiste City, Tehnopol Startup Inkubaator, Luminor, Admiral Markets, Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ning konkursid Prototron ja Ajujaht.

Loe veel